تخریب ساختمان در اصفهان

تخریب کار ساختمان در اصفهان


پیمانکاری تخریب ساختمان در اصفهان


تیم تخریب ساختمان دلال باشی با نیم قرن سابقه آماده خدمات رسانی به شما می باشد. روند تخریب ساختمان به شرح زیر می باشد:


بازدید از محل تخریب

بعد از تماس شما و توافق اولیه ابتدا از مکان شما بازدید خواهد شد. بازدید جهت مشخص کردن متراژ تخریب و خاکبرداری و همچنین جنس سازه شما می باشد. جنس سازه عموما از جنس فلز، بتن، چوب و ... می باشد.


محاسبه ضایعات فلزی

تخریب ساختمان در اصفهان

بعد از مشخص شدن نوع سازه محاسبات انجام می شود تا مقدار سازه ها به طور مثال فلز موجود در سازه، درب و پنجره ها، نبشی ها و در کل تمامی ضایعات فلزی را برآورد کنیم.


برآورد هزینه ها

بعد از برآورد ضایعات فلزی با کارفرما درباره هزینه تخریب ساختمان توافق خواهیم کرد. ابتدا قیمت ضایعات مصرفی در ساختمان را برآورد خواهیم کرد و هزینه تخریب و خاکبرداری ساختمان را نسبت به متراژ محاسبه خواهد شد و در صورت توافق با کارفرما ضایعات مصرفی از طرف ما خریداری خواهد شد. به طور مثال طبق برآورد ما هزینه ضایعات 50 میلیون تومان برآورد شده است و بر اساس متراژ، هزینه تخریب و خاکبرداری نیز 30 میلیون تومان محاسبه شده است. که مابقی هزینه به کارفرما پرداخت و کار انجام خواهد شد.

روند دیگری که نیز می توان اجرا کرد، برآورد قیمت بر اساس متر مربع و انجام تخریب ساختمان و استخراج ضایعات و دسته بندی آن ها می باشد، که تصمیم بر تعیین و تکلیف این ضایعات بر عهده کارفرما می باشد.


بررسی موارد قبل از شروع تخریب

تخریب اصولی ساختمان

قبل از شروع کار تخریب، ابتدا تمامی انشعاب های آب، برق، گاز، تلفن و ... را قطع خواهیم کرد. حتی بررسی خواهیم کرد که انشعاب های اشتراکی در واحد های مجاور با واحد ما نیز قطع شده باشند.


ایمنی در تخریب ساختمان

ایمنی در تخریب ساختمان

یکی از روش های اصولی تخریب ساختمان رعایت کردن تمامی موارد ایمنی می باشد. زیرا کوچکترین بی احتیاطی می تواند باعث ریزش یا تخریب دیوار واحد های مجاور و اتصالات انشعاب ها شود که خوشبختانه پیمانکاری تخریب ساختمان دلال باشی با بیش از نیم قرن سابقه به تمامی موارد ایمنی اشراف کامل دارند.


شروع تخریب ساختمان

در شروع کار تخریب ساختمان ابتدا اقدام به خروج درب و پنجره ها و سیم های برق خواهیم کرد تا در نهایت یک اسکلت فلزی از ساختمان باقی بماند.


قطع ارتباط سازه ای با ساختمان های مجاور

یکی از مهم ترین نکاتی که باید مد نظر قرار بگیرد، قطع ارتباط سازه ها با ساختمان های مجاور می باشد. اگر سازه بتنی باشد، باید ارتباط و اتصال فونداسیون و سازه را از ساختمان های مجاور قطع کرد تا هیچ فشار و باری بر روی سازه نباشد. اگر سازه فلزی هم باشد تقریبا روند کار به همین صورت می باشد. به طور مثال اگر سقف مشترک با ساختمان های مجاور داشته باشد، دسته های آن را قطع خواهیم کرد.


ترتیب و توالی تخریب ساختمان

برای کار تخریب از طبقات بالاتر شروع خواهیم کرد. اگر سازه فلزی باشد تخریب را تا جایی ادامه خواهیم داد تا تمامی فلزات در بتن نمایان شود. همین روند ادامه خواهد داشت و آهن آلات برش و جدا خواهند شد تا جایی که تنها ستون ها باقی بماند.


ابزار های مورد استفاده در تخریب ساختمان

جهت تخریب ساختمان در اصفهان با سازه های فلزی اصولا از پیکور دستی یا همان هیلتی استفاده خواهیم کرد، ولی اگر سازه بتنی باشد و ما قادر به استفاده از این دستگاه ها نباشیم، با استفاده از پیکور بیل مکانیکی و بعد قطع دسته های سازه از ساختمان مجاور، از موقعیت جلوی ضلع جنوبی ساختمان به طوری که هیچ گونه ضربه و ارتعاشی به ساختمان های مجاور وارد نشود، اقدام به تخریب می کنیم و در همین حین میل گردها توسط کارگران متخصص و با تجربه قطع و جدا خواهند شد و این کار تا زمانی ادامه پیدا خواهد کرد که اصطلاحا بگوییم ساختمان به زمین رسیده است.


تفکیک نخاله ها و فلزات

در این مرحله نخاله های ساختمانی را از فلزات جدا و نخاله ها بارگیری و تخلیه خواهد شد. فلزات مانند تیرآهن ها، میل گرد ها، نبشی و درب و پنجره ها هم به صورت مجزا دسته بندی خواهند شد.


تخریب فونداسیون

تخریب ساختمان اصفهان با بیل مکانیکی

روند تخریب فونداسیون بستگی به نوع ان دارد. به طور مثال اگر از نوع فونداسیون نواری باشد آن را با پیکور با سرعت بیشتری تخریب و برداشت خواهیم کرد.


مدت زمان تخریب ساختمان

یکی از عوامل مهم در تعیین مدت زمان تخریب ساختمان، نوع سازه آن است. اگر جنس سازه از نوع فلز و آجر باشد می توان روزانه با هشت ساعت کار روزانه چیزی حدود 150 متر یا نهایت 200 متر مربع آن را تخریب کرد. ولی اگر جنس سازه بتنی باشد روزانه حدود 100 متر مربع می توان کار تخریب را پیش برد. البته تخریب ساختمان بتنی با دستگاه یا به صورت دستی باز هم در روند تخریب تاثیر گذار است.


هزینه تخریب ساختمان در اصفهان

تخریب سازه بتنی

فاکتور های مهمی برای قیمت گذاری تخریب ساختمان موثر هستند. نوع سازه (بتنی ، فلزی)، ارتفاع ساختمان که طبیعتا هر چقدر تعداد طبقات بیشتر هزینه تخریب ساختمان نیز بیشتر می شود. میزان دیوار های برش درون ساختمان نیز یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت می باشد. اگر تخریب با دستگاه های تخریب صورت گیرد، میزان ضخامت سقف و دیوار ها در محاسبه هزینه تخریب تاثیر گذار می باشند.

مشاهده صفحه : هزینه خاکبرداری در اصفهان


تخریب به صورت دستی، سازه آهن و آجر به همراه مرتب سازی و دسته بندی آهن آلات به گونه ای که تمامی درب و پنجره ها سالم و مصرفی باشند برای هر متر مربع 300,000 ریال

تخریب سازه بتنی به صورت دستی و با رعایت کامل موارد ایمنی برای هر متر مربع 600,000 ریال

تخریب سازه فلزی با استفاده از ماشین آلات به گونه ی مدرن با استفاده از بیل مکانیکی برای هر متر مربع 150,000 ریال

تخریب سازه بتنی با استفاده از ماشین آلات و پیکور تا ارتفاع 50 متر برای هر متر مربع 500,000 ریال

سوالات متداول

هزینه تخریب ساختمان به عواملی همچون جنس سازه بتنی - فلزی ، تعداد طبقات ، ارتفاع ساختمان و همچنین استفاده از ابزار های تخریب دارد.
اگر جنس سازه از نوع فلز و آجر باشد می توان روزانه با هشت ساعت کار روزانه چیزی حدود 150 متر یا نهایت 200 متر مربع آن را تخریب کرد. ولی اگر جنس سازه بتنی باشد روزانه حدود 100 متر مربع می توان کار تخریب را پیش برد.
به صورت دستی با هیلتی یا با دستگاه پیکور

آدرس دفتر : اصفهان - خیابان آمادگاه
انتهای خیابان آمادگاه -نرسیده به چهاراه فلسطین